Ekonomi

MARSİFED mali kurulunda ‘deprem’ gündemi

BURSA (İGFA) – BUSİAD Evi’nde gerçekleştirilen 2023 yılı mali genel kuruluna, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya ve MARSİFED Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra MARSİFED’e üye derneklerin başkan ve temsilcileri geniş katılım sağladı.

Divan Başkanlığını Ali İhsan Yeşilova’nın yaptığı mali genel kurulda konuşan MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, deprem felaketinin ardından MARSİFED ve TÜRKONFED’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’nin deprem ülkesi olduğuna dikkat çeken Başkan Kaya, 1999 yılında yaşanan depremden gerekli dersleri tam anlamıyla çıkarılamadığının ortada olduğunu ifade ederek, “İnşallah bu yaşadığımız depremler son ders olur. Zira ülkemiz bir deprem ülkesi ve bölgemiz de risk altında bulunmaktadır. Bölgemizde oluşabilecek herhangi bir depremin yıkıcı etkisi çok daha yüksek olma potansiyeline sahiptir. Kamu ve iş dünyası olarak orta ve uzun vadede yapılabilecekler belirlenmeli ve bir an önce hayata geçirilmelidir. Federasyonumuz da bu çerçevede üye derneklerimizle, TÜRKONFED’le ve diğer paydaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmaya devam edecektir” diye konuştu.

Deprem sonrası gerekli yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Kaya, “Biliyoruz ki bizim köklü geçmişimizde ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu şiar edinilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle depremlerde canlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Memleketimizin başı sağ olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu